Sprawność „Harrego Pottera” zdobyta!

W ramach cyklu sprawnościowego „Harry Potter” zostaliśmy uczniami Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Każde dziecko zrobiło własną różdżkę, która utożsamiła się ze swoim właścicielem. Poznaliśmy nauczycieli pracujących w Hogwarcie oraz tradycje związane z tą szkołą. Spróbowaliśmy jak smakują fasolki wszystkich smaków! Poprzez pokonanie wielkiego psa „Puszka” oraz zwycięstwo w warcabach czarodziejów, udało nam się pierwszy raz spotkać z Voldemordem i zniszczyć kamień filozoficzny! ;-) Poznaliśmy też magicznego stwora o imieniu Zgredek, z którym się natychmiast zaprzyjaźniliśmy. Wzięliśmy udział w prawdziwej lekcji Quidditcha prowadzonej przez profesor Hooch. Poznaliśmy Jęczącą Martę, która podzieliła się z nami swoją historią, dzięki niej znaleźliśmy Dziennik Toma Riddla i dowiedzieliśmy się, w którym miejscu w Hogwarcie znajduje się Komnata Tajemnic. Udało nam się pokonać groźnego Bazyliszka i zniszczyć jego kłem Dziennik Toma Riddla – pierwszy Horkruks! :-D Byliśmy jeszcze na lekcji Obrony Przed Czarną Magią, którą prowadził profesor Remus Lupin. Nauczyliśmy się zaklęcia „Expecto Patronum”, którym można pokonać Dementorów. Nie raz podczas zbiórki zaskoczyli nas Dementorzy, ale już wiedzieliśmy jak postąpić! Wzięliśmy udział w Turnieju Trójmagicznym – musieliśmy zdobyć złote jajo, obronić bliską nam osobę oraz przejść przez mroczny labirynt! Otrzymaliśmy list od Ministerstwa Magii, że podobno użyliśmy magii poza Hogwartem. Ministerstwo postanowiło nas usunąć ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Zostaliśmy wezwani na przesłuchanie, na którym cała ta sytuacja została wyjaśniona. Poznaliśmy Feniksa – niesamowitego ptaka, którego piór używa się do produkcji rdzeni różdżek. Jego pieśń jest określana jako budząca dreszcze i nieziemska. Postanowiliśmy założyć Gwardię Dumbledora, aby przygotować się do walki z Voldemordem. Dzielnie ćwiczyliśmy zajęcia! :-P Ostatnią lekcją w Hogwarcie była lekcja eliksirów z profesorem Horacym Slughornem. W wachtach tworzyliśmy eliksir „Felix Felicis”, inaczej nazywany płynnym szczęściem. Podczas tego cyklu sprawnościowego przeżyliśmy mnóstwo przygód! :-D

Sprawność zespołową „Harrego Pottera” zdobyli: Borycki Kasper, Czerwińska Marta, Dziewierski Kuba, Gałkiewicz Wojtek, Grobel Maks, Grobel Martyna, Chabrowski Mikołaj, Herman Ziemek, Herman Szymon, Jabłoński Patryk, Kwiatkowska Weronika, Krawczyk Rozalia, Krawczyk Julia, Krzaczek Amelka, Kurczak Maja, Kurczak Julia, Leszczyk Mikołaj, Motylewski Kuba, Nowak Julia, Obalska Emilia, Pawłowski Dawid, Pisarek Natalia, Rólka Natalia, Skalska Klaudia, Skalska Natalia, Sokołowski Dawid, Szteleblak Patryk, Szczygłowski Krzysiek, Szymor Kinga, Wojtas Piotrek, Wolan Wiktoria, Woszczyk Marysia. Gratulujemy! ;-) ;-)

3 Responses to Sprawność „Harrego Pottera” zdobyta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.