O gromadzie

Jesteśmy 8 Wodną Gromadą Zuchową „Kurs Atlantyda”. Zdobyliśmy już tytuły Najlepszej Gromady, Najsympatyczniejszej Gromady i Mistrzowskiej Gromady. Wodna gromada to gromada, która uwzględnia w swojej pracy zainteresowanie wodą, morzem i sportami wodnymi. Gromady zuchowe nie mają jeszcze specjalności (zdobywają je dopiero drużyny harcerskie). Słowo „wodna” ma na celu podkreślenie naszej obrzędowości, a mundury wodne mają ułatwić wcielenie się w małych marynarzy. Działamy od 2012 roku w hufcu ZHP Łódź Widzew. Nasze zbiórki odbywają się przy Szkole Podstawowej Nr 29 im. Jana Kochanowskiego w Łodzi, przy ul. Przędzalniana 70. Posiadamy własną zuchówkę. Obrzędowość oparta jest na legendzie o Atlantydzie. Jesteśmy gromadą koedukacyjną. W 8 WGZ istnieje pięć wacht: błękitni, granatowi, lazurowi, turkusowi, morscy oraz prężnie funkcjonuje współzawodnictwo wacht. Zdobyliśmy już dużo odznak, byliśmy na wielu imprezach, nocowaniach i biwakach, a nawet na kolonii zuchowej! Jednak ciągle nam mało! :-)

32 Responses to O gromadzie

 1. Piknik żeglarski był suuuuuuuuuuuuuuuper!!!!!!!!!¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-) :-) :-) :-) :-) :-! B-)

 2. Była 1 zbiórka w poniedziałek.W tą sobote idziemy na ścianke.Będzie też druh Maciejka. będzie bardzo bardzo bardzo fajnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Fajnie ,że w tym tygodniu były tylko dwa dni szkolne.Jeden dzień to środa,a dtugi to piątek .Ten dzień to był ostatnią środom zbiórkową,
  teraz zbiórki są w poniedziałki ;-)

 4. Chcę jeszcze raz przeżyć festiwal piosenki.Ale było fajnie!Byliśmy w restauracj na obiad.Było pysznie!!!!!!!Może troche niedobre, no tylko suruwka.

 5. Ciągle wspominam ,,bzzyka‘‘.Naprawdę było fajnie!Nauczyliśmy się nowej rzeczy ,,musztra‘‘.Musztra dobrze nam idzie , ale musimy jeszcze popracować.;)=-o

 6. Nie mogę się doczekać ścianki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

 7. Jużl nie dawno po festiwalu piosenki.Zdobyliśmy 2 miejsce. Dla druchien i dla wiekszości dzieci jesteśmy na 1 miejscu.Myśle, że wszyscy tak myślą!:o):-O;)

 8. Zbiórki są bardzo ale to bardzo fajne są miłe druhny i moje koleżanki nie mogę się doczekać kiedy będziemy dostawać kolejne odznaki ;)

 9. na zbiurkach jest fajnie wszyskie druchny są fajne a druchnna marta na nocowaniu powiedziała że niektórych chciała utopioć oczewiśćie to żart:):):):):):):):):):):):):):):):):):)

 10. gdy jestem na zbiurce to odpoczywam od domowyh
  obowiązków i od ciągle męczoncej mnie babci tabliczką
  mnorzenia i ortografią.oczywiśće żesiedze nad tym od
  18 godzin do 26 teraz jak to piszę to nie mogę się nałuczyć tabliczki mnorzenia i zaraz będę udawać że
  sipię.
  myśle że w harcówce moja grupa
  otrzyma kilka koralików. pa pa! do zbiurki.

 11. Na zbiórkach jest bardzo bardzo fajnie!!!!! Przychodzą
  różni goście na przykład Shrek,wróżka i Fiona. Za zadania dostajemy koraliki,a dróchny są bardzo miłe.

 12. Te grupy nazywają się wachtami, a kadrowi = wachtowi :) Być może od nowego roku druhna Ada będzie znowu chodzić na nasze zbiórki, trzymamy kciuki! :)

 13. na zbiurkach jest bardzo fainie mamy własne kadry jnaczej grupy.
  moia kadra nazywa się błękitna mysilę,że własiciwie wybrałysimy naszą kadrową.
  szkoda tylko,że jedną z druchen będziemy widywać
  tylko na;nocowaniach i na niekturyh wycieczkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.