KOLONIA ZUCHOWA 2016

Nie tylko organizujemy zbiórki, nocowania oraz biwaki. Organizujemy również wakacyjne kolonie zuchowe! :-)

„Kolonia zuchowa jest najważniejszym i niezastąpionym miejscem wychowania zuchowego” – Aleksander Kamiński

  • Kolonia zuchowa to kropka nad „i” postawiona po dziesięciomiesięcznej pracy gromady. To niezapomniana przygoda i zabawa. Cała magia kolonii zuchowej polega na tym, że przez atrakcyjne i zróżnicowane formy pracy dzieci uczą się wielu pożytecznych umiejętności. Podczas kolonii zuchy zżywają się w zespole, uczą się samodzielności, dyscypliny, porządku, rozwijają swoje zainteresowania, wzmacniają kondycję fizyczną, zdobywają pożyteczne umiejętności, uczą się poszanowania przyrody i tego, co jest własnością wszystkich
Zalety kolonii zuchowej w porównaniu do „cywilnej”:
– Kadra gromady zna bardzo dobrze dzieci. Wiemy co lubią, a czego nie. Pozwoli to nam ułożyć atrakcyjny program kolonii, aby każdy dzień dla Państwa dziecka był niesamowitym przeżyciem.
– Od początku kolonii wszystkie dzieci będą siebie znać i mieć ze sobą dobry kontakt.
– Dzieci dobrze znają kadrę gromady. Będzie im łatwiej zwrócić się z ewentualnymi problemami.
– Państwo dobrze znają nas. Będą Państwo mogli dać nam różne wskazówki, do których my się zastosujemy.

Podstawowe informacje
Miejscowość:
Jarosławiec
Termin:  29.07-12.08.2015 (14 dni)
Koszt: 900 zł (możliwość rozłożenia płatności na raty) + ew. koszt koszulki kolonijnej

Po wpłaceniu zaliczki w wysokości 100zł, otrzymają Państwo kartę kolonijną do wypełnienia.

Będziemy mieszkać w dużych namiotach, spać na łóżkach -kanadyjkach, każdy uczestnik otrzyma materac i dwa koce. Rzeczy trzymamy na półkach :)

Na miejscu znajdują się murowane toalety, prysznice oraz stołówka, na której w razie złej pogody możemy przeprowadzić zajęcia.

Na obozie jest również pielęgniarka, a bezpieczeństwa nad wodą pilnują wykwalifikowani ratownicy.

Zgłoszeni:


Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi bazy, na którą jedziemy :)
http://zhpwidzew.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=249&Itemid=161


Wypowiedzi rodziców odnośnie kolonii zuchowej w poprzednich latach:

„Szymon był najmłodszy z całej ekipy,ale wrócił dumny,szczęśliwy,zachwycony i nie ma wątpliwości,że zostaje dalej w 8 wgz. Ziemowit wrócił bardzo zmęczony,ale zadowolony i szczęśliwy. Mówię tu o zmęczeniu,bo wcześniej był na innych koloniach. Na pytanie na których koloniach było fajniej odp… mamo na KOLONIACH W ZARZĘCINIE. Kiedy dzwoniłam dawali mi do zrozumienia,że przeszkadzam. Kadra stanęła naprawdę na wysokim podium. Przy odwiedzinach sami chcieliśmy pozostać na tym obozie. Klimat nastrój sprawił,że przypomniały się młode lata. Nasze dzieci zaraziły się tą wspaniałą przygodą którą jest harcerstwo. Oczywiście dzięki całej kadrze na czele z druhną Olą. Dziękujemy druhnie Oli za wielką odwagę i cierpliwość do naszych dzieci. Również gratulujemy wytrwałości druhowi Piotrkowi druhnie Marcie i Julii. Dziękujemy,że nasze zuchy przyjechały całe i szczęśliwe:):):):):):)”

 – „Moje bliźniaki też wróciły z uśmiechami na twarzy. Przez te trzy dni po powrocie z koloni cały czas wracają wspomnieniami do tamtych dni, przekazując nam relacje z wycieczek i zdobywania sprawności. Zdjęcia w galerii dopełniły wszystkie opowieści i nie ukrywam, że nabrały one sensu – bo opowiadane były chaotycznie – wiadomo dzieciaki! Tyle atrakcji i zaangażowania ze strony kadry musiało przynieść dobre efekty! Wiele razy zastanawiałam się nad motywami Waszej pracy z naszymi dziećmi. Robicie to bezinteresownie i z taką pasją! I do tego Jesteście młodzi – co daje nadzieję, że nie wszyscy młodzi widzą tylko czubek własnego nosa i patrzą dalej niż monitor własnego komputera. Trzymajcie tak dalej i dziękujemy.”

– „Na pytanie, czy pojedzie na kolonię za rok, bez chwili wahania odpowiedział, że TAK!!!
A dlaczego? Bo było „fajnie”: były zabawy w wodzie, na plaży, wspólne prace, zwiedzanie, nauka poprzez zabawę, współzawodnictwo, zdobywanie nowych sprawności, odpowiedzialność… Wszystko udokumentowane na zdjęciach, na których nie widać znudzenia, sztampowości a radość i spontaniczność, co dla dzieci jest najważniejsze. I myślę, że nie tylko dzieci miło spędziły te dwa tygodnie i dobrze się bawiły, ale kadra również. Tutaj ogromne podziękowania należą się całej kadrze na czele z druhną Olą – jesteście niesamowici, ludzie z pasją, którzy potrafią tą pasją zarażać, dzielić się i być przy tym sobą, poza tym odpowiedzialni, bo zaopiekować się taką grupą dzieci, żeby nie było nudno, a przy tym bezpiecznie, to trzeba potrafić. Dzieci Was uwielbiają i myślę, że nie tylko dzieci… Mikołaj wrócił trochę odmieniony, wydoroślał, wyciszył się, no i polubił zajęcia plastyczne… Bardzo dziękujemy za wszystko – nie tylko za tą kolonię, ale i za cały miniony rok szkolny, w którym poprzez zabawę pracowaliście z naszymi dziećmi, zdobywając nowe doświadczenia, kolejne sprawności, pokazując im inną formułę spędzania wolnego czasu, poza uprawianiem sportu i, niestety, tak teraz popularnym spędzaniem wolnego czasu przed komputerem… Tak trzymać i do zobaczenia we wrześniu 2013!”

– „Jestem pod ogromnym wrażeniem ilości atrakcji,zabaw i zdobytych sprawności…..Podczas odwiedzin mogliśmy zaobserwować swobodę w komunikowaniu dzieci z opiekunami grupy,oraz niesamowitą więź.Weronika wróciła z kolonii zachwycona,przepełniona masą energii i fascynujących opowieści.Chciałabym podziękować CAŁEJ FANTASTYCZNEJ KADRZE,myślę,że na zawsze pozostanie w sercach Naszych dzieci ta kolonia i początki cudownej przyjaźni z harcerstwem”

– „Witam, jestem zadowolona z koloni zuchowej, bardzo dużo nauczyła ona moja córkę samodzielności i odpowiedzialności, a zarazem co najważniejsze działania w grupie….wiem z autopsji, że właśnie na tej płaszczyźnie dzieci mają największe problemy…Mimo bardzo młodego wieku kadry zaufałam im w pełni i nie zawiodłam się…nie miałam nawet przez chwile wątpliwości co do słuszności podejmowanych decyzji przez druhnę Olę…super młoda kobieta i ma rewelacyjnych przybocznych…tak trzymać!!! 

2 Responses to KOLONIA ZUCHOWA 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.